Dla autorów i self-publisherów: 

beta reading i nauka kreatywnego pisania książek

Zależy Ci na tym, aby Twoja historia porwała czytelników od pierwszego zdania? Chcesz szlifować swój pisarski warsztat?

Oferuję Ci coś więcej niż samą redakcję.  

Jeśli chcesz wkroczyć na pisarską ścieżkę pewnym krokiem i na poważnie podchodzisz do swojego tekstu, przygotowałam dla Ciebie coś specjalnego, prima sort!

Beta reading i pisarski mentoring to kostki, z których ułożymy Twoją ścieżkę poczytnego self-publishera i debiutującego autora.

Ale najpierw odpowiedz sobie na kilka pytań. 

Zastanawiasz się, czy Twoi bohaterowie są ludzcy?

Zastanawiasz się, czy Twój protagonista ma wiarygodny konflikt wewnętrzny?

Zastanawiasz się, czy fabuła jest intrygująca?

Zastanawiasz się, czy ktoś to w ogóle będzie chciał czytać?

Potrzebujesz szczerej opinii – beta reading to rozwiązanie dla Ciebie!

mentoring pisarski | beta reading

Zostanę Twoim beta readerem. Przeczytam cały tekst i przygotuję obszerny komentarz literacki wraz ze wskazówkami. Co otrzymasz w ramach tej usługi:

opinię o koncepcji książki, fabule, kreacji bohaterów;

opinię o ogólnych wrażeniach podczas czytania (czy historia się ciągnie, a może jest za krótka itp.);

opinię o kwestiach technicznych (uwagi dotyczące stylu i rady, jak można nad nim popracować);

zestawienie mocnych i słabych stron książki oraz wskazówki, jak popracować nad tymi drugimi.

redakcja językowo-literacka

To usługa redakcji z bonusem: komentarzem literackim. Otrzymasz zredagowany tekst oraz recenzję swojej książki. Co obejmuje redakcja językowo-literacka:

standardową redakcję tekstu;

wskazówki techniczne dotyczące Twojego warsztatu (stylu, sposobu prowadzenia narracji itp.);

wskazanie elementów, które błyszczą w Twoim tekście (czyli tych, z którymi świetnie sobie radzisz);

wskazanie, co jeszcze możesz udoskonalić w książce, by Twój debiut w świecie self-publishingu był udany. 

Koszt beta readingu i wsparcia przy nauce kreatywnego pisania

Ostateczna cena beta readingu zależy od tego, ile tekstu chcesz mi przesłać. Jednak podstawą do rozliczania jest 40 000 znaków ze spacjami (arkusz wydawniczy).

Stawka beta readera zaczyna się od 160 zł za 40 000 znaków ze spacjami. Jeśli wolisz przesłać mi krótsze fragmenty, umówimy się na indywidualną stawkę.

Cena redakcji językowo-literackiej z recenzją

W ramach wsparcia w nauce twórczego pisania możesz zdecydować się na redakcję językowo-literacką (tradycyjną redakcję z obszernym komentarzem literackim, czyli redakcja tekstu z usługą beta readera). Stawka za takie wsparcie mieści się w przedziale od 230 zł do 330 zł.

Biurko i laptop do beta readingu

Zobacz, ile otrzymasz ode mnie wsparcia przy pisaniu książki

Beta reading to nie tylko sucha opinia o Twoim tekście. Nauka twórczego pisania to długa droga. Zdarzają się spadki motywacji i blokady. Nie zostawię Cię, pomogę Ci zadebiutować i postawić pierwsze kroki w self-publishingu.

Jako Twój beta reader będę Cię motywować, by pisanie było regularne.

Kiedy złapie Cię pisarska blokada, pomogę Ci ją pokonać: podpowiem, w którą stronę poprowadzić fabułę, podeślę inspiracje i nowe rozwiązania dla Twoich bohaterów.

Stały kontakt ze mną pozwoli Ci wypracować nawyk i siadać do pisania bez wymówek (jeśli przestaniesz informować mnie o postępach w pracy nad książką, ja przypomnę się Tobie i popchniemy tekst do przodu!).

Przede wszystkim otrzymasz szczerą opinię – nielukrowaną, bez słodzenia i klepania po plecach. Będzie merytorycznie i mięsiście!

Beta reader – jak długo trwa z nim współpraca?

Tyle, ile zechcesz! Do recenzji możesz przesłać fragmenty lub cały tekst. Możemy umówić się na pracę partiami przez miesiąc, dwa, a nawet i trzy. Wszystko zależy od Ciebie.

Recenzja w ramach beta readingu to usługa, która wymaga mojego zaangażowania, skupienia i czasu. W zależności od objętości tekstu, który mi prześlesz, gotową recenzję otrzymasz:

– do miesiącu w przypadku fragmentów do objętości 40 000 znaków ze spacjami,

– do dwóch miesięcy w przypadku tekstów do objętości 600 000 znaków ze spacjami,

– do trzech miesięcy w przypadku tekstów o objętości od 600 000 do 1 000 000 znaków ze spacjami.

beta reader czyta książkę

Beta reading i nauka kreatywnego pisania – najczęściej zadawane pytania

Co obejmuje usługa beta readingu i wsparcia przy nauce pisania?

Jeśli zdecydujesz się na współpracę ze mną w ramach tej usługi, otrzymasz: rozbudowaną recenzję swojej książki, wskazówki odnośnie do stylu, fabuły, kreacji bohaterów itp. Dodatkowo będę wspierać Cię w trakcie pisania. Pomogę Ci popchnąć powieść i pokonać pisarską blokadę. Podpowiem, w którą stronę możesz ruszyć, jeśli dojdziesz do ściany, a motywacja do pisania spadnie.

Stanę się dla Ciebie kimś więcej niż beta readerem – będę Twoim mentorem twórczego pisania.

Ile kosztuje opinia beta readera?

Cena za recenzję beta readera zależy od objętości tekstu. Stawka zaczyna się od 160 zł za 40 000 znaków ze spacjami (arkusz wydawniczy). W przypadku krótszych fragmentów stawkę ustalamy indywidualnie.

Co obejmuje redakcja językowo-literacka?

Możesz potraktować tę usługę jak redakcję na wypasie. Zredaguję Twoją książkę: poprawię błędy, ujednolicę styl, zweryfikuję treść pod kątem merytorycznym oraz przygotuję obszerny plik z komentarzem literackim. Zatem redakcja językowo-literacka do tradycyjna redakcja połączona z beta readingiem.

Ile kosztuje redakcja językowo-literacka?

Stawka za tę usługę mieści się w przedziale od 230 zł do 330 zł za 40 000 znaków ze spacjami. Pamiętaj, że jest to kompleksowa usługa: redakcja połączona z beta readingiem.

Moja książka nie jest jeszcze gotowa. Mam fragmenty. Mogę przesłać tekst do opinii beta readera?

Oczywiście! Możemy współpracować na bieżąco. Od Ciebie zależy, jak długi fragment oddasz do recenzji. Zatem jeśli wolisz działać z mniejszymi partiami (z doświadczenia wiem, że góra poprawek od redaktora może przerazić :)), napisz do mnie – uzgodnimy harmonogram pracy.

Dlaczego warto skorzystać z takich usług?

Powiedzmy sobie szczerze: nie jesteś obiektywny, jeśli chodzi o Twoje dzieło. Twój skarb, który śnił Ci się po nocach. Przez który wpadałeś na przechodniów, kiedy zamiast patrzeć przed siebie, obmyślałeś plan zemsty dla swojego antagonisty. 

Uprzedzę Cię. Rodzina i znajomi również nie powiedzą Ci prawdy. 

A przede wszystkim znaleźć kogoś, kto poświęci swój czas, by najpierw przeczytać, a potem rzetelnie zrecenzować Twój tekst – to sztuka. 

Jeśli myślisz o wydaniu książki (tak na serio), nie ryzykuj i zdaj się na profesjonalistę. Jako Twój beta reader pomogę Ci pokonać blokadę twórczą, zmotywuję do pisania i odpowiem na nurtujące Cię pytanie: Czy ktoś to w ogóle przeczyta?.

 

książki dla beta readera do beta readingu

Już wiesz, że potrzebujesz wsparcia przy pisaniu i rzetelnej opinii o tekście?